5 základních výhod používání levných papírových tašek

V dnešní době, když nakupujeme v supermarketu, slyšíme od prodejce otázku „Plastová nebo papírová taška?“. Stále častěji volíme tuto ekologickou možnost bez zaváhání a jde samozřejmě o levné papírové tašky. Důvodem je zvýšené povědomí o ochraně životního prostředí a škodlivosti plastových obalů. Místo živých oceánů vidíme stále více děsivých fotografií, tuny plastů, které je plní až po okraj. Jsme si tedy vědomi toho, že zdánlivě prozaický výběr levné papírové tašky místo tradičního igelitového pytle může skutečně zlepšit stav naší planety. Pokud však nejste přesvědčeni, že výběr levných papírových tašek má smysl, po přečtení níže uvedených bodů budou všechny vaše pochybnosti zapomenuty.

fotka levné papírové tašky

Levné papírové tašky – 5 základních výhod

1. Papír je biologicky rozložitelný

Ne nadarmo byla tato výhoda uvedena jako první. Biologická rozložitelnost je hlavní výhodou levných papírových tašek. V tomto srovnání je plast velmi nepříznivý. Podle nejnovějších zpráv není tento materiál biologicky rozložitelný a proces jeho úplné destrukce trvá minimálně 500 let. Tato doba odpovídá asi dvaceti generacím, takže stojí za to vybírat výrobky vyrobené z materiálů „přátelských k životnímu prostředí“ pro další generace. Pro srovnání, papír se biodegraduje za méně než šest měsíců, a co je důležité, tento odpad nepoškozuje strukturu půdy, ale mění jej na žilní substrát pro rostliny.

 

2. Levné papírové tašky jsou určeny k vícenásobnému použití. Levné papírové tašky můžete mít s vlastním potiskem

 Znečištění životního prostředí alarmujícím způsobem roste. Ekologové jsou znepokojeni jeho negativními dopady, které radikálně mění život, jak ho známe. Četné anomálie počasí jsou reakcí naší planety na nárůst znečištění.

levné papírové tašky

Papírové tašky s potiskem.

Abychom tedy zachránili přírodu, na trhu se objevuje stále více výrobců, kteří nabízejí nákupní tašky z ekologických materiálů. Vysoká dostupnost tohoto typu tašek znamená, že stále více společností a zákazníků používá pouze tento typ nosičů. Jsou určeny pro vícenásobné použití, díky stabilní struktuře a vysoké pevnosti a při správném skladování nám mohou sloužit opravdu dlouho.

 

3. Papír šetří energii

Výběrem levné papírové tašky ušetříte energii. Jste překvapeni? Na výrobu levných papírových tašek se používají přírodní materiály, takže  jejich zpracování nevyžaduje enormní energetické výdaje. Tyto materiály jsou dostupné i lokálně, díky čemuž se také ušetří energie spojená s dovozem potřebných surovin.

levné papírové tašky na skladě

Skladujeme přes 3.000.000 kusů tašek a sklad pravidelně zásobujeme.  

4. Eko tašky jsou levné.

Papírové tašky jsou nejen ekologické, ale také velmi levné. Cena jedné papírové tašky je jen pár korun. Nízké náklady související s dovozem materiálů umožňují výrobcům ušetřit značné množství peněz, což přímo ovlivňuje jednotkovou cenu levné papírové tašky. Při nákupu velkého množství papírových tašek můžete také počítat s dalšími množstevními slevami!

 

5. Papírové tašky jako marketingový nástroj

Faktem je, že levné papírové tašky s potiskem jsou ve srovnání s těmi plastovými vnímány elegantněji. Před několika lety byly levné papírové tašky vyhrazeny pouze pro prémiové značky, bylo to spojeno s touhou dodat značce prestiž a vytvářet ji tak, aby se starala o každý detail. Mnoho podnikatelů si všimlo výhod používání levných papírových tašek, takže to rozhodně zvýšilo zájem o nákup tohoto typu médií. Velmi důležitou výhodou, které si všimli především lidé zodpovědní za marketing, je možnost tisku vybrané grafiky, která vám umožní získat další reklamní médium za nízkou cenu. Používání reklamní tašky má přímý dopad na zvyšování povědomí o značce.

levné papírové tašky pro odnos menu boxů

Odnosné tašky pro odnos menu boxů.

Jak vidíte, levné papírové tašky s potiskem mají mnoho výhod. Vykonávají marketingovou funkci, generují úspory, a hlavně šetří životní prostředí. Pokud tedy stále používáte igelitové tašky, nyní je ideální čas změnit své návyky!

Vyberte si vhodnou tašku z našeho e-shopu

Potřebujete pomoci s výběrem vhodné tašky?

Poradíme vám, jaký druh tašky je optimální pro váš obor podnikání. Máme 15 let zkušeností v oboru papírových tašek a obalů. Stačí nám napsat vaši představu do formuláře níže. Ihned se budeme věnovat vašemu požadavku.

Levně, rychle, ekologicky

skvělé ceny

Skvělé ceny

Největší sklad v ČR, přes 3.000.000 kusů tašek v pražských skladech. Jednoduchá online objednávka, online návrh. Různé velikosti, všestranné použití. Vysoká kvalita.

Rychlé dodávky

Rychlé dodávky

Expedice objednávek do 24 hodin. Tašky bez tisku expedujeme okamžitě, skladové tašky s tiskem již od 1 týdne, expresně i dříve a zakázkově vyráběné tašky na míru pak od 2 týdnů.

Bezigelitky

Bezigelitky

Chceme ukázat firmám i jednotlivcům, že to jde i bez igelitových tašek, které tvoří významnou součást plastového odpadu. Provozujeme nezávislý ekologický portál bezigelitky.cz​