Proč je plast horší než papír?​

Papírové tašky jsou na rozdíl od igelitek zhotoveny z přírodně recyklovatelného materiálu, ze sulfátového či kraftového papíru nebo textilních vláken. Navíc možnost ekologického potisku vodními barvami. Papírové tašky nemusí být jen v „přírodní“ hnědé barvě, ale v elegantní bílé nebo jiném barevném odstínu. Papírové tašky jsou cenově srovnatelné s taškami igelitovými. Přečtěte si více o rozdílech mezi těmito rozdílnými materiály.

PVC škodlivé k životnímu prostředí

Plastové tašky jsou obtížně rozložitelné

Plastový odpad se v přírodě rozkládá desítky až stovky let. Přitom rozklad jedné plastové tašky se odhaduje na 25 let. Pokud je však vyrobena z polyethylenu, polypropylenu či polyesterových vláken, rozkládá se až 500 let.

Většina plastových tašek končí mimo recyklační kontejner

Ačkoli někteří z nás usilovně třídí, naprostá většina plastových tašek končí mimo recyklační kontejnery. A co hůř, některé z nich končí mimo jakékoli kontejnery. Následně se hromadí v přírodě, kde se rozkládají stovky let. A navíc obsahují nebezpečné látky, které se z nich do přírody uvolňují.

Plastové tašky přispívají k produkci mikroplastů v oceánech

Plastové tašky spolu s dalším plastovým odpadem zamořují přírodu včetně řek nebo oceánů, kde přispívají k produkci mikroplastů. Mikroplasty následně konzumují mořští živočichové, kteří se čas od času objevují také na našem jídelníčku. Mikroplasty, které zkonzumuje, mohou mít následně negativní dopad na naše zdraví.

Plastové tašky se vyrábí z neobnovitelného zdroje

Výroba plastových tašek je postavena na zpracování ropy, ze které se získává polyethylen, polypropylen, igelit a další druhy plastů. Zásoby ropy jsou však omezené a velmi rychle se tenčí. Plýtvání tímto neobnovitelným zdrojem na výrobu plastových tašek, které zákazník často použije pouze jednou, je proto naprosto neomluvitelné.

Výroba plastových tašek není ekologická

Při výrobě plastových tašek dochází k produkci skleníkových plynů a polutantů. Mezi polutanty patří například síra, která se následně podílí na vzniku kyselých dešťů.

Ekologické řešení – papírové tašky

Disponujeme širokou nabídkou papírových tašek skladem, které jsou cenově srovnatelné s taškami igelitovými. Na rozdíl od igelitek jsou však papírové tašky zhotoveny z přírodně recyklovatelného materiálu, ze sulfátového či kraftového papíru nebo textilních vláken. Navíc možnost ekologického potisku vodními barvami. Papírové tašky nemusí být jen v „přírodní“ hnědé barvě, ale v elegantní bílé nebo jiném barevném odstínu.

Vyberte si vhodnou tašku z našeho e-shopu

Potřebujete pomoci s výběrem vhodné tašky?

Poradíme vám, jaký druh tašky je optimální pro váš obor podnikání. Máme 15 let zkušeností v oboru papírových tašek a obalů. Stačí nám napsat vaši představu do formuláře níže. Ihned se budeme věnovat vašemu požadavku.

Levně, rychle, ekologicky

skvělé ceny

Skvělé ceny

Největší sklad v ČR, přes 3.000.000 kusů tašek v pražských skladech. Jednoduchá online objednávka, online návrh. Různé velikosti, všestranné použití. Vysoká kvalita.

Rychlé dodávky

Rychlé dodávky

Expedice objednávek do 24 hodin. Tašky bez tisku expedujeme okamžitě, skladové tašky s tiskem již od 1 týdne, expresně i dříve a zakázkově vyráběné tašky na míru pak od 2 týdnů.

Bezigelitky

Bezigelitky

Chceme ukázat firmám i jednotlivcům, že to jde i bez igelitových tašek, které tvoří významnou součást plastového odpadu. Provozujeme nezávislý ekologický portál bezigelitky.cz​